Mehmet Şimşek

Nejat İşler: “Yeni başlangıçlar cesaret ister, saf cesaret!”

2 Mart 2020, by sosyalyabani, category Genel

2 Mart 2020 tarihli Aposto! bülteninde yayınlanmıştır.

İsviçre kalitesini yenilik ve inovasyonla buluşturan Wainer, her ânın yeni bir başlangıç, her yolculuğun yeni bir keşif olduğuna inanıyor. Wainer, #YeniBaşlangıçlara adım atmak için ne gerektiğini ve yeni başlangıçlar için en doğru zamanı, Nejat İşler’e soruyor.

  • Nejat İşler: Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra televizyonda popülerliğini Gülbeyaz’ın Kadir’i, Aliye’ninDeniz’i olarak yakalayan Nejat İşler, Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul ile sinemada da hatırı sayılır bir görünürlük kazanıyor. 2007’de Serdar Akar, Semih Kaplanoğlu, Fatih Akın gibi yönetmenlerin Barda, Yumurta, Yaşamın Kıyısında gibi önemli yapımlarında rol alan İşler; ilerleyen yıllarda da Pelin Esmer, Uğur Yücel, Tarkan Karlıdağ, Ferzan Özpetek, Nuri Bilge Ceylan gibi isimlerle birlikte çalışıyor. Behzat Ç. ile hem sinema da hem televizyonda Ercüment Çözer gibi unutulmaz karakterlerden birine hayat veren Nejat İşler’i son dönemin fenomen dizilerinden Çukur’da da görünce şaşırmıyoruz. Türkiye televizyon ve sinema geçmişinde kült sayılabilecek birçok yapımda izlediğimiz Nejat İşler, 2014’ten sonra karar verdiği yeni başlangıcını New Beginnings’eanlatırken “Birinin hayatını değiştirirsem iyi anlamda, bana yetecek, hep bunun peşindeyim.” diyor. Nitekim 2015 yılından beri kendini adadığı Gümüşlükspor kulübü ile birçok gencin hayatına dokunmaya devam ediyor.
     

  • Beginning Stories #2: Wainer’in “Yeni bir başlangıç için ne gerekir?”sorusuna “Cesaret, saf cesaret!” diye cevap veriyor Nejat İşler. “Dünyanın en zor şeyi, insanın kendine karşı cesur olması aslında.”diyerek, #YeniBaşlangıçlara adım atmanın güçlüğünü de insanın kendine cesurca yaklaşmasının zorluğuna dayandırıyor. “Bazen insan kendini tanımaz, uzaklaşır kendinden.” Hâl böyleyken, #YeniBaşlangıçlara karar vermek için en uygun zamanı da şöyle vurguluyor: “Kendine cesaretle yaklaştıktan sonra, her şeyi tartıp güzel bir karar verebilirsin. O, güzel bir başlangıç olur işte.”
     

  • “To New Beginnings” Playlist: Tekrar hatırlatalım: Wainer, #YeniBaşlangıçlara cesaretlendirecek müzikleri bir Spotify playlistinde bir araya getiriyor. David Bowie’den Depeche Mode’a, Lana Del Rey’den Coldplay’e birçok ismin yer aldığı seçkiye bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

3 Şubat tarihli bültende ya da 17 Şubat tarihli bültende yayımlanan içerikler de ilginizi çekebilir.

Comments are closed.