Mehmet Şimşek

Tasarım süreçleri için işi bilen bir partner: ProjectMind

5 Mart 2020, by sosyalyabani, category Genel

5 Mart 2020 tarihli Aposto! bülteninde yayımlanmıştır.

Yıllar önce web teknolojilerinden söz ettiğimizde her şeye yetebilen “webmaster”lar varken bugün yazılım tarafında frontend, backend gibi kavramlar duyuyoruz. Konu tasarıma geldiğinde iş daha da çetrefilli bir hâl alabiliyor. Dijital ürünlerin plan – tasarım – geliştirme – test aşamalarını kapsayan geliştirme süreçlerinin daha mikro düzeylerde, “yalın” ve “iteratif” düşünülmeye başlanması, kullanıcı deneyimi kavramının yaygınlaşması ve tasarımın estetikten öte analitik yanının kavranması, bu sürecin her aşamasında farklı yetenek setlerindeki uzmanlara duyulan ihtiyacı da artırdı. Bu ihtiyacı karşılamak için bir UX partneri arayışındaysanız ProjectMind’ın çalışmalarına göz atmanızı öneriyoruz. Bizim favorimiz, kurumsal kimlikten son kullanıcı, saha personeli ve görev yönetimi mobil uygulama arayüzlerine uçtan uca bir çözüm olan bu proje oldu.

  • Arayüzün artıları – eksileri: Tasarım trendleri değişiyor. Arayüzler bir zamanlar gerçek nesnelerden esinle tasarlanırken son yıllarda az çizgiyle daha çok şey anlatan “düz” tasarımlar görüyoruz. İçerikler bir hiyerarşiyle anlamlandırıldığı için örneğin yazı karakteri boyutları, bilgi mimarisi için bir anlam ifade ediyor. Öte yandan renklerin, ikonların kullanımındaki tutarlılık, deneyimde süreklilik sağlıyor. ProjectMind, daha iyi bir kullanıcı deneyimine hizmet eden tüm bu başlıkları farklı bir bakış açısıyla inceleyerek arayüzünüzün artılarına ve eksilerine ilişkin ortalama 2 haftalık bir danışmanlık hizmeti sağlıyor. 

  • Veri odaklı tasarım: Kullanıcıların dijital ürünlerde bıraktıkları izler, daha iyi kullanıcı deneyimleri için kullanılıyor. Farklı alternatifleri farklı kullanıcı grupları üzerinde sürekli test eden teknoloji devleri, bu izleri kullanarak başarıya ulaşıyor. ProjectMind, ortalama 4 haftalık veri odaklı Tasarım Araştırması hizmetiyle kullanıcılarınızın ürününüzde bıraktığı izleri anlamlı çıktılara dönüştürebiliyor.

  • ProjectMind: Keşfet, tasarla, inşa et ve geliştir olarak adımladığı süreçleri marka oluştururken, tasarlarken ve tasarım danışmanlığı verirken uygulayan bir tasarım partneri olan ProjectMind, 5 farklı ülkede 50’nin üzerinde kurumsal müşteriye hizmet veriyor. FOX, YapıKredi, Liberty Sigorta, WWF, GAP gibi markalarla çalışan ProjectMind’ın işlerine göz atmak için bu bağlantıyı, size özel teklifleri öğrenmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments are closed.