Mehmet Şimşek

Her ay yeni, seçilmiş oyuncaklar: moritoys

25 Şubat 2020, by sosyalyabani, category Genel

17. yüzyılda gazete ve dergilerle başlayan abonelik modeli, 21. yüzyılda dijital ürünlerle yeniden tercih edilmeye başlandı. Günümüzde dijital ürünlerin yanı sıra kişisel bakım, sağlıklı beslenme, hatta dekorasyon ürünlerini dahi abonelik sistemiyle sunan markalar giderek yaygınlaşıyor. Ürünleri bir döngünün parçası hâline getirerek sürdürülebilir bir çözüm öneren abonelik modelini, anne-babalar için oldukça önemli bir gider kalemi ve araştırma konusu olan oyuncak alışverişlerine uygulayan bir girişim var: moritoys.

  • Oyuncak aboneliği: 2 haftalık deneme süreli, 3 aylık veya 6 aylık iki abonelik modeli sunan moritoys; abonelerine her ay 2 yeni oyuncak, 1 kitap ve ebeveynlerin çocuklarıyla oyun kurmasını kolaylaştıran kartlar içeren bir “moritoys kutusu” teslim ederek, bir önceki kutuyu oyuncaklarıyla birlikte geri alıyor. Şimdilik İstanbul’da ve Ankara’da hizmet veren moritoys’un en büyük iddiası giderek azalan kaliteli oyun saatini hem çocuklara hem ailelere geri kazandırmak.

  • Oyuncaklar: moritoys, dünyanın en iyi markalarından 3000’e yakın oyuncağı inceleyerek 2,5 – 6,5 yaş grubu için ayrı ayrı ‘oyun programları’ yarattı. Oyun dönemi olarak adlandırılan dönemde çocukların araştırma, düşünme, iletişim, özyönetim ve sosyal becerilerinin dengeli bir şekilde gelişmesini hedefleyen moritoys oyun programı, Uluslararası Bakalorya İlköğretim Yılları Programı (PYP)’nin odağında kurgulanıyor.

  • Cinsiyet ayrımı gözetmeyen moritoys programının, Hape, Lego Education, MagFormers, Kapla, Le Toy Van, Osmo ve Learning Resources gibi dünyanın en iyi markalarından oluşan birçok eğlenceli ve yaratıcı oyuncağını keşfetmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.  Öte yandan moritoys’u daha yakından tanımak ve ilk paketinizi alarak 2 haftalık deneme sürecini başlatmak için internet sitesini ziyaret edebilir; Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Comments are closed.