Mehmet Şimşek

İlham al, iletişim kur, öğren: Fifteen Seconds İstanbul

3 Mart 2020, by sosyalyabani, category Genel

3 Mart tarihli Aposto! bülteninde yayımlanmıştır.

2020 ile başlayan yeni 10 yılda 5G’den, otonom ve elektrikli araçlardan, yapay zekâdan, kişiselleştirilmiş deneyimler sunan yeni teknolojilerden daha çok söz edilmesi bekleniyor. Öte yandan, yaratıcılık etrafında şekillenen yeni toplulukların gözünde alışverişten ödemeye, ulaşımdan sağlığa “kolaylaştırıcı” inovasyonlara yoğunlaşan markalar öne çıkıyor. Teknoloji, yaratıcılık ve inovasyonun tüm kırılımları 21-22 Nisan tarihlerinde uzmanları tarafından, uluslararası bir festival olan Fifteen Seconds İstanbul’da konuşuluyor.

  • Ne vadediyor? Fifteen Seconds Festival İstanbul dünyanın farklı yerlerinden 4000 meraklı katılımcıyı misafir ederek başka bir yerde kolay kolay yakalanamayacak bir networking fırsatı sunuyor. Katılımcılar güçlü ilişkiler kurmanın yanında, küresel çapta başarılı şirket ve kuruluşlardan gelen 100’ü aşkın konuşmacıyı etkinlik boyunca iki farklı sahnede takip ederek iş, inovasyon ve yaratıcılığın kesişiminde yepyeni şeyler öğrenebiliyor. Tüm bunların yanında bir festival olarak tasarlanan Fifteen Seconds İstanbul, 100 şirketin yeni bakış açıları kazandıracak ürünlerini sergilediği 10 bin metrekarelik interaktif deneyim alanıyla da önemli bir ilham kaynağına dönüşüyor.

  • Ne dediler? 2014’ten bu yana Avusturya’nın Graz şehrinde düzenlenen Fifteen Seconds Festival’ın önceki katılımcıları, Fifteen Seconds Festival deneyimlerini paylaşmaktan çekinmiyor. The New York Times’tan Pamela Kaupinen Fifteen Seconds’ın diğer konferanslardan ayrıldığını “4 yıl boyunca bu etkinliğe katıldım, her yıl hem profesyonel hem de kişisel olarak beni çok ileriye taşıdı.” sözleriyle ifade ederken Oxford Üniversitesi’nden profesör Newton Howard, festivale şöyle tanımlıyor: “Bu festival, bu zamana kadar katıldığım en ilgi çekici, en eğlenceli ve en bilgilendirici etkinlik.” Facebook’tan Josh Higgins ise Fifteen Seconds’ın ilham verici içeriğinden söz edip “bir sonraki etkinliği gözle beklediğini” vurguluyor.

  • Biletler: Tüm festival alanlarına erişim, konuşmalar, networking uygulaması, networking imkânı, yiyecek ve içecek alanları ve design market erişimi ile after-show party katılım olanağı sunan Festival Pass, hâlâ ön satış fiyatıyla 199 avroya satılıyor. Fifteen Secons Istanbul’un genç yeteneklere de bir sürprizi var. Henüz 27 yaşına girmemiş olanlar, Festival Pass’in tüm avantajlarını içeren Talent Pass biletlere 49 avrodan sahip olabiliyor. 3 yaşından küçük startupların ek olarak yatırımcı toplantılarına, mentoring oturumlarına ve pitch yarışmasına katılmalarına olanak tanıyan Startup Pass 79 avrodan satıştayken tam zamanlı gazetecilerin akreditasyon başvuruları bu adresten devam ediyor.

7 Ocak ve 10 Şubat tarihli içerikler de ilginizi çekebilir.

Comments are closed.